Республикань Кудса корхтафтозь Фонтаннай спускть петеманц-мазоптоманц коряс платтнень

25 сентябрьста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов ётафтсь рабочай васедема Мордовия Республикань Оцюнять и Мордовия Республикань Правительствать Администрацияснон Руководителенц Булат Хайрутдиновонь, вице-премьерть Инсаф Хайруллинонь, Саранск ошень мэрть Игорь Асибинонь и министронь кабинетонь члеттнень мархта.

Фонтаннай спусксь — Саранскяйть визитнай карточкац. Тя общественнай территориять кельгсазь ошеряйхне и Мордовиять столицанц инжиенза, сон ванфтсы эсь эсонза ошть историческяй наследиянц, тяса ётафневихть оцю мероприятият.

Азфоль, што тядде ошень власттнень мархта аноклаф тя территориять петеманкса-мазоптоманкса проект, кона получазе госэкспертизать положительнай заключениянц. Коряванза сембе работатне ётафтовихть кафта этапса: васенцесь — Советскяй площадть эзда пешеходнай седти молемс участкась, омбоцесь — сонць пешеходнай седсь и А.С.Пушкинонь лемса культурань и ваймамань парку сувама вастсь.

Совещанияса корхтафоль благоустройствать коряс проектть эряфс ётафтоманц колга.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац