Саранскяйса панжевсь одкстоптф производственнай площадка

«Саранский» ЛВЗ-ть, кона сувси «МордовАлкоПром» холдингти, од линиятнень тевс нолдамасост примась участия Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов.
Ялгаса од производственнай площадкать одкстоптоманц компаниясь ушедозе 2022 кизоть ушкетксста.

Васендакиге одкстоптфоль оборудованиясь, мезсь лездсь касфтомс линиять производительностенц. Од площадкать тевс нолдаманц вельде ноляви продукциять объемоц касфтови 2,5-крда. Од линиять важнай эсь лацоньширец — производствань скоростть и объёмть касфтомац, а стане жа сонь педа пес автоматизацияц, промышленнай санитариять оцю уровенец и пищевой безопасностсь.

Артём Здунов ванозе производственнай линиять, а стане жа уникальнай лабораториять, конань лаца аш сембе мирса. «МордовАлкоПром» ООО-ть генеральнай директороц Евгений Сидоров азозе, што тяфтама предприятиятнень эса Россиянь лия региоттнень эса, а стане жа западнай странатнень эса маштыхть идентифицировандама премисьнень аньцек 22 видснон. Стане жа сон азондсь возможносттнень колга, конат панчсевихть холдингть инголе производственнай площадкатнень келептемаснон вельде.

«Саранский» заводсь республикань несколька предприятиятнень лувксса участвовандай АПК-са фкя приоритетнай направлениять эряфс ётафтомаса — органическяй продукциять нолямаса. Предприятиясь — фкя и тяка предприятиясь, конань ули колма органик-сертификатонза 2018 кизоня «Саранский» ЛВЗ-сь арась качествань областьса РФ-нь Правительствать премиянц лауреатокс.Предприятиясь получси оцю казнет «Зрнянь сёксе» выставкаса.

Артём Здунов содафтсь производствань сембе этапнень мархта и корхнесь предприятиянь сотрудникнень мархта. Тяса тяса трудендай 662 ломань. Заработнай платась — 56 тёжянь цалковай, касомась тяддень 9 ковста пцтай 20 процент. Бюджетонь сембе уроветтненди пантф 9 миллиартта лама цалковаень лувксса налог. Компаниять продукцияц пачфневи Средняй Азиянь и маластонь омба масторонь странатненди, а стане жа Китаи. Внутриреспубликанскяй кооперациять рамкаса заводсь вяти марстонь тефт Рузаевкань клянцеконь заводть мархта, рамсемок кядьстонза тевс ноляви кядьгоготнень 87 процентснон.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац