Саранскяйса петеви Республиканскяй гериатрическяй центрась

31 октябрьста Нижняй Новгородса ПФО-са Россиянь Президентть полномочнай представителец Игорь Комаров видеконференциянь форматса ётафтозе граждаттнень личнай примамаснон, конань пингста ванфтольхть ПФО-нь несколька региононь эряйхнень пшкядемасна, тяконь лувксса Мордовия Республикать. Мероприятияса примасть участия региононь оцюнятне, главнай федеральнай инспекторхне и региоттнень исполнительнай властень органцнон представительсна.

Республиканскяй гериатрическяй центрать петеманц колга эняльдема мархта пшкядсь медицинскяй тя учреждениянь врачсь Ольга Батяшева. Сон азозе, што гериатрическяй центрась ащи Саранскяйть кучкаса, Ленинонь проспектса, эряма кудть васенце этажсонза, конат строяфоль 1953 кизоня. Мекольце капитальнай ремонтсь тифоль 2004 кизоня.

Мордовиянь Оцюнясь пачфтезе Игорь Комаровонди, што проектированиять и капитальнайста петемать коряс контрактсь кемокстаф ни. «Минь арьсекшнетяма шумордамс петеманц 2024 кизонь 31 майста, - мярьгсь Артём Здунов. - Кизефкссь кирдеви бмонь личнай контролезень ала».

Мордовия Республикать эса личнай кизефкснень коряс приемса стане жа примасть участия МР-нь Оцюнять и МР-нь Правительствать Администрацияснон Руководителец Булат Хайрутдинов и здравоохранениянь министрть васенце заместителец Елена Степанова.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац