Саранскяйса «Театральная осень» фестивальсь поладовсь Дагестанонь театрать спектаклянц мархта

10 сентябрьста Мордовскяй национальнай драматическяй театраса тага ашельхть шава вастт. «Театральная осень» Россиянь национальнай театратнень Всероссийскяй ветеце фестивальснон рамкаса ваныхненди няфтьфоль Махачкаласта Эфенди Капиевонь лемса Лакскяй государственнай музыкально-драматическяй театрать Расул Гамзатовонь произведениянц коряс  «Последняя цена» премьернай спектакленц.

Режиссерсь Дмитрий Павлов тись уникальнай спектакля, коса аш персонашт, но тяка пингть эздост пяк лама — и эрьть эса кайги Дагестанть вайгялец, сонь кунардонь пингонь историяц. Асу актёрхненди XX веконь великай классикти ваныхне цяпасть стяда ащезь!
Тя илядня залса ульсть Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов и Александирнскяй театрать директороц Сергей Емельянов.

«Тя афкуксонь казне Мордовиянь ваныхненди, конатненди, Национальнай театратнень фестивальснон вельде эрь илядня ули кода содафтомс странань эрь-кодама региоттнень культураснон мархта. И ся, што Расул Гамзатовонь 100 кизонь топодеманц кизоста минь примаськ Лакскяй театрать великай поэтть произведениянц коряс спектаклять мархта — республикати оцю честь!» - мярьгсь Артём Здунов.
Сергей Емельянов стане жа отмечазе уникальнай возможностть, конань фестивальсь максозе саранскяй зрительти.

«Театральная осень» Россиянь национальнай театратнень всероссийскяй фестивальсна ётафтови РФ-нь Культурань министерствать ширень кирдеманц пингста, организаторсь - «Балтийский дом» театрась-фестивальсь (Санкт-Петербургсь).

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац