Саранскяйса ётась эй лангса арнемань коряс Россиянь Чемпионатть III-це пяльксоц

Саранскяйса молихть Высшай лигань командатнень ёткса эй лангса арнемань коряс Россиянь Чемпионатонь III-це и IV-це пяльксне.

10-це февральста "Старт" стадионтть видеса пялькстсть Высшай лигань командатнень ёткса эй лангса арнемань коряс Россиянь чемпионатть шумордави пяльксонь участникне. Итокнень коряс васенце колма кубкатне повихть 2024-це кизонь Россиянь Кубкань команднай финалти, а сяськись сатсы МФР-нь Кубкать.

III-це пяльксонь итокнень коряс Каменск- Уральск ошень "ЦТВС ДОСААФ Свердловской области-2" илядсь васенце вастса. Омбоцеть занязе Калтасинскяй райононь, СТК "Калтасы" командась. Колмоце вастсь Красногорск ошень "Красногорск" командать.

Ванды ётай мекольдень IV-це пялькссь. Ушеды 12:00. Сяльде етай саськихненди наградань максомань церемониясь.