Скиатлонца юниорхнень и од ломаттнень еткса миронь Первенствань сяськити Анастасия Седовати Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Кельгома Анастасия!

Седи ваксста поздравляндатя Тонь и наставникнень Швейцарияса юниорхнень и од ломаттнень еткса соксонь гонкатнень коряс миронь первенствань золотань казнеть мархта.

Соксонь гонкатненди тячи республикаса шарфневи башка оцю мяль. Кеман, што тонь цебярь выступленияце кошардсыне спортсменоньконь од сатфксонь сатнемати. Кеняртьфти, мес лядыкс призовой васттнень стане жа сявозь россияниттне – омбоце вастти лиссь Наталья Непряева, колмоцекс арась Яна Кирпиченко. Тяфта, тя престижнай пялькстомань сембе пъедесталть занязь Россиянь представительницатне.

Прокс курок сембе республикась кармай ванома Южнай Кореяса тялонь Олимпиадаса выступленияцень мельге. Арьсян тееть лац няфтемс пряцень и достойнайста араламс странаньконь честенц! Тянь колга корхтась Россиянь Президентсь Владимир Путин спортсметтнень инголе выступандамстонза.

Мордовия Республикань Оцюнясь В.Д.Волков