Темниковань школаса панжевсь «Самбо» спортивнай зал

Шуваланяста Советскяй Союзонь Геройть А.И.Семиковонь лемса Темниковскяй средняй образовательнай школаса ульсь мяляфтови события – панжевсь «Самбо» спортивнай зал. Темниковскяй райононь од самбисттне получасть эстеест кунара учентф куд. Сатомс тянь удалась «Самбо в школы» проектть вельде, кона етафневи эряфс Мордовиять и Самбонь всероссийскяй федерациять еткса сотрудничендамать колга соглашениять мяльса кирдезь.

Спортивнай залть ванома сашендсь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов. «Минь республикасонк 600 ломнць занцихть пря самбоса, тяни эздост арась сяда лама. Арьсян сатфкст сембонди, кие занци пря спортонь тя видть мархта – сон тонафты улемс мужественнайкс, смелкс и внимательнайкс», - мярьгсь Артём Здунов.

Эряви азомс, пяле кизоста, мзярс республикасонк эряфс ётафневи «Zа самбо» партпроектсь, ётафтовсь ни региональнай уровенень 6 турнирхт. Октябрьста республиканьке поладсь самботь коряс Всероссийскяй панжада тренировкати.

Сай кизоня Мордовияса арьсефт 7 спортивнай пялькстомат самботь коряс. Ули кода арьсемс, што Темниковскяй районцта шабатненди удалай сатомс призовой вастт.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-служабац