Велень хозяйствань и перерабатывающай промышленностень работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Мордовиянь агропромышленнай комплексонь кельгома работникт!

Седи ваксста поздравляндатядязь Велень хозяйствань и перерабатывающай промышленностень работниконь шить мархта!

Республикань агропромышленнай комплекссь — народнай хозяйствать флагманоц и гордостень маряма вастоц. Мордовиянь производительхне арсихть велень хозяйствань ведущай выставкань сяськикс. Предприятиятнень, фекрмерскяй хозяйстватнень, кооператифнень продукцияснонды макссеви оцю оценка странань региоттнень эса, а стане жа омба масторса. Мордовскяй брендонь товархне фалу шарфтсть эсь лангозост мяль оцю качестваснон мархта.

Отраслянь эрь сатфксть эшксса АПК-нь работникнень оцюдонга оцю трудсна. Эрь шиня шобдаваста сявомок шоподемс, любой пингста тинь работатада Россиять продовольственнай безопасностенц обеспечендаманкса. Башка важна тинь совестьс коре трудендаманте аф ялгафты странатнень санкцияснон пингста. Сюконятама теенть, велень труженикт, карксэземга!
Тячи аграрийхнень ширесна кирневи кода федеральнай, стане и региональнай уровеньца. Тиендевихть эрявикс условият региононь АПК-ть потенциалонц виияфнеманкса, а стане жа тя сферати од специалисттнень сярьгядеманкса.

Кельгома ялгат! Сюкпря теенть сянкса, мес старандатада тиемс республиканьконь и странаньконь сяда виикс, мес лядонттада вернайкс кочкаф тевонтенди! Арьсян теенть кеме шумбраши, паваз и панчфокс панжема!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов