Вирень работникнень шиснон мархта Мордовиянь Оцюнять аф оцю пингс тевонзон тиендиснон В.Д.Волковонь поздравленияц

Республикань вирень хозяйствань и вирень промышленностень уважаемай работникт и ветератт! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай праздниконтень мархта!

Вирсь - Россиять фкя инь оцю козяшиц, инь эрявикс экономическяй и экологическяй ресурсоц. Ванфтозь малаткшнемась теенза - республикань эрь эряйть долгоц.

Тячи Мордовиянь вирень хозяйстваса работайхть афкуксон профессионалхт, эсь тевонь патриотт, конат активнайста сувафнесазь производствати тяниень пингонь технологиятнень. Ванфнемок республиканьконь «тевлавонзон», эреклафнемок и ламолгофнемок вирьхнень, тинь ванфнесасть сай пингонь поколениятненди Мордовиять природанц мазышинц и козяшинц. Тя задачать оцю общественнай значенияц!

Вирти ванфтозь малаткшнемась – родной масторти, тяса эряй ломаттненди ванфтозь малаткшнема. Маластонь пингть тейнек марса сави решандамс Мордовиянь вирьхнень экологическяй и ресурснай потенциалснон кемокснеманц коряс задачатнень.

Седи ваксста арьсян теенть и семьянтенди кеме шумбраши, паваз и цебярь эряф!

Мордовиянь Оцюнять аф оцю пингс тевонзон тиендисна В.Д.Волков