Владимир Сушков примась участия Самарскяй областень губернаторть должностьс суваманц эса

17 сентябрьста Оперань и балетонь Самарскяй академическяй театраса етась Самарскяй областень губернаторть Дмитрий Азаровонь торжественнайста должностьс сувамац. Минь региононьконь эзда, Мордовиянь Оцюнять Владимир Волковонь поручениянц коряс, ульсь республикань Правительствать Председателец Владимир Сушков.

Почетнай инжихнень етксольхть Приволжскяй федеральнай округса Российскяй Федерациянь Президентть полномочнай представителец Игорь Комаров, РФ-нь Федеральнай Собраниянь Федерациянь Советонь, РФ-нь Государственнай Думань члеттне, российскяй региононь оцюнятне, наукань, бизнесонь, культурань представительхне и общественникне.