Владимир Волков азсь ризнамань валхт Подмосковьяса авиакатастрофаса шавфнень радня и мала ломаньцнонды

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков республикань сембе эряйхнень эзда азсь ризнамань валхт «Саратовские авиалинии» компаниянь самолетонь пассажирхнень радня и мала ломаньцнонды, конат шавовсть Подмосковьяса авиакатастрофать пингста 11 февральста.

Саранскяйса самолетть праманц и пассажирхнень шавовомаснон инкса аф етафтфт мероприятиятне, конатнень эса учендовсь Российскяй Федерациянь транспортонь министрть Максим Соколовонь улемац. Корхтамась мольфтеви аэропортовай комплексть и «Восточный обход г.Саранска» дорожнай объектть панжемаснон колга. Синь арьсевсь етафтомс 12 февральста.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац