Владимир Волков етафтсь рабочай васедема Российскяй Федерациянь национальнай гвардиянь войскатнень Приволжскяй округснон командующаенц заместителенц мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 9 февральста етафтсь рабочай васедема Российскяй Федерациянь национальнай гвардиянь войскатнень Приволжскяй округснон командующаенц заместителенц Артур Ахметхановонь мархта. Корхтафоль регионть территорияса безопасностть обеспечендаманц коряс марстонь работать квалма.

Артур Ахметханов азсь благодарностень валхт Владимир Волковонди республикать территорияса Росгвардиянь отделть пуроптомаса лездоманкса, пачфтсь региононь вятити службать 2016 кизонь работань итогонзон, оперативно-розыскной работать результатонзон колга. Стане жа васедемаса корхтафоль од структурати вастонь максомать мархта сотф кизефкснень коряс, странаса безопасностть колсеманцты кить персеманц коряс примсеви мератнень колга, 2018 кизонь футболть коряс миронь чемпионатти анокламань Программать эряфс етафнеманц коряс марстонь работать колга.

Васедемаса участия примасть МР-ть эзга Росгвардиянь отделть начальникоц Виталий Разин, Саранск ошень округонь оцюнясь Петр Тултаев.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац