Владимир Волков етафтсь рабочай васедема Зубово-Полянскяй райононь оцюнять Сергей Сурдинонь мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 14 мартста етафтсь рабочай васедема Зубово-Полянскяй райононь оцюнять Сергей Сурдинонь мархта.

Корхтамаса башка мяль шарфтфоль агропромышленнай комплексти. Владимир Волков китькстазе, што республикати пяк эрявикс райононь сельхозпредприятиятнень стабильнай работасна. Рабочай васедемать пингста стане жа корхтафоль тундань видемань-сокамань тефнень и аграрийхнень кридитнай ресурсса обеспечендамаснон колга. Тяда башка, корхтафоль видеманкса од площадень анокламать колга. Республикань оцюнясь макссь поручения райононь вятити кочкамс тевс аф нолневи велень хозяйствань модатнень эзда участкат сай пингонь инвесторхненди.

Мордовия Республикань Оцюнять Пресс-службац