Ётафтовсь коррупцияти каршек ащемать коряс республиканскяй комиссиять заседанияц

22 сентябрьста Республикань Кудса Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь председательстванц ала ётафтовсь коррупцияти каршек ащемать работать ладяманц коряс комиссиять заседанияц. Эсонза примасть участия ведомстватнень, тяконь лувксса правоохранительнай блокть, МР-нь Оцюнять и МР-нь Правительствать Администрацияснон структурнай подразделениянзон, общественнай организациятнень руководительсна.

Заседаниянь участникне кулхцондозь ётай кизоня республиканскяй и муниципальнай нормативнай правовой акттнень антикоррупционнай экспертизаснон ётафтоманц колга докладть. Ванфоль 1700-та лама нормативно-правовой акт. Документтнень 0,3 процентсост муфт коррупционнай факторхт. Работада меле сембе акттне тифт стане, штоба отвечальхть законодательствати. Саранскяень оцюнясь Игорь Асабин пачфтсь ошень округонь администрацияса, муниципальнай учреждениятнень и предприятиятнень эса интересонь конфликтть лангс лихтеманц колга.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац