«Золотая осень-2023»: Мордовиять экспозициянц лангс шарфтсть мяль федеральнай СМИ-тне

«Золотая осень» выставкась — АПК-нь сфераса ключевой событиятнень ёткста фкясь. Тяса тиендевихть итогт отраслять работанцты, няфневихть сатфксне, корхтафтови касомась-вииякшнемась, полафнихть опытса. Кизоста кизос выставкась няфнесы, што западнай санкциятне тейнек аф пелькст, отрасляса импортть полафтомац лездсь цебярьгофтомс АПК-нь продукциять качестванц.

Агропромышленнай комплексть эзда ащи Мордовиять экономиканц пцтай нилецекс пяльксоц.
Республиканьке — велень хозяйствань продукциять производстванц коряс странаса лидерхнень ёткста фкясь Регионца работайхть оцю агрохолдинкт, конат ноляйхть лама продукция.

Мордовияти максф Россиянь Президентть Владимир Путинонь персональнай порученияц органическяй земледелиять виияфнеманц коряс. Тяниень пингть сертифицированнай производительхнень лувксснон коряс республикась сувси странань вете инь цебярь региоттнень лувксс.

Мордовиянь АПК-ть лангс шарфтсть башка мяль федеральнай СМИ-тне. Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов отвечась корреспонденттнень кизефксснон лангс. Тяконь лувксса республикать экспозициянц внимательнайста ванозь Васенце каналонь и «Россия-1» каналонь съёмочнай группатне.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац