Артем Здунов ёвтась поздоровт Мордовиянь Госсобраниянь председателентень Владимир Чибирикиннэнь чачома чинзэ кувалма

Мордовия Республикань Прявтонь тевтнень нурька шкас топавтыцясь Артем Здунов МР-нь Правительствань Председателенть Владимир Сушков марто вейсэ ёвтась поздоровт Мордовия Республикань Государственной Собраниянь Председателентень Владимир Чибиркиннэнь чачома чинзэ кувалма. Сундерьковонь 21-це чистэнть сонензэ топодсть 72 иеть.

Региононь руководителесь арсесь МР-нь Госсобраниянь Председателентень кеме шумбрачи, семиясо ладямо ды изнявкст тиринь ёнксонть лезэс весе ушодкстнэсэ.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась