Артем Здунов ютавтсь важодемань вастовома «Лидеры России 2020» президентэнь пелькстамонь изницянть марто

Сундерьковонь 21-це чистэ Мордовия Республикань Прявтонь тевтнень нурька шкас топавтыцясь Артем Здунов вастневсь «Русатом Оверсиз» АО-нь («Росатом» Госкорпорациянь компаниянь) проектэнь сооружениятнень управлениянь коряс вице-президентэнть Алексей Алтынов марто.

Ледстясынек, Алексей Алтынов - «Лидеры России 2020» Весероссиянь пелькстамонь изниця. Сон чачсь Саранскойсэ, тонавтнесь Н.П.Огарев лемсэ МГУ-нть ды РАНХиГС.

Вастовоманть лувсо кортамось мольсь республикасонть вейсэнь проекттнэнь топавтомаст лувсо «Росатом» компаниянть марто вейсэнь важодемань кевкстематнеде.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась