Артём Здунов кармавтсь шкастонзо пачтямс эрицятненень китнень лангсо ютавтовиця важодематнеде

Субутань оперативной промкссонть, конань ютавтызе Мордовиянь Прявтось, региононь ЦУРонь руководителесь Андрей Барашихин пачтясь, соцсеттнень вельде эрицятне седе сеедьстэ пшкалить китнеде ды республикань районтнэсэ ды оштнесэ чадыведенть алов понгиця таркатнеде.

Артём Здунов тешкстызе, республикань муниципальной образованиятненень эряви куроксто пачтямс эрицятненень важодематнень шкатнеде ды видтнэде, конат арсевить эли уш ютавтовить китнень витнеманть коряс.

Саранскоень прявтонь васенце полавтыцясь – Ошонь хозяйствань департаментэнь прявтось Илья Соколов пачтясь, Мордовиянь прявтошсо латкотнень витнемась уш ютавтови, панжиковонь кенярксчитнес арсеви прядомс важодематнень покш пельксэнть, истя жо ошонь куншка куротнесэ.

Мордовия Республикань Прявтонь Пресс-службась