Артём Здунов кортась Наталья Москвитина марто «Новая философия заботы о материнстве» проектэнть топавтомадонзо

Артём Здунов кортась Наталья Москвитина марто  «Новая философия заботы о материнстве» проектэнть топавтомадонзо

Чадыковонь 25-це чистэ Артём Здунов вастневсь РФ-нь Общественной палатань демографиянь, семиянть, эйкакштнень ды семиянь питнейчитнень ванстомань коряс комитетэнь, «Женщины за жизнь» паронь теемань фондонь президентэнть Наталья Москвитина марто. Кортавсь Мордовиянть кода варчамонь региононть Россиянь Общественной палатань «Новая философия заботы о материнстве» федеральной проектсэнть улемась. Сон аравтозь пешксесэ аватненень медицинань лезксэнь явомань од лувонть тевс нолдамонтень.

Проектэнть коряс арсеви витнемс авань консультациятнень, теемс аватнень туртов башка нупальть, истя жо явшемс  «Поздравляем, вы – будущая мама!» наборт. Тосо кармить ансяк чачозь эйкакштнень туртов оршамопельть ды буклет, конасонть сермадозь аватненень пешксесэ улемстэ ды чачтомадо мейле государстванть ды аволь коммерческой организациятнень пельде явовиця лезкстэнть.

Артём Здунов кирдизе аватнень консультациятнень витнемадо меленть. Кемекстазель решения ушодомс тевтнень Саранскоень 1№ ЖК-нть ды теемс тосо сы шкань аватнень туртов невтемань нупаль.

Мордовиянь Прявтось тешкстызе, те проектэнть эряви нолдамс тевс кода республикань районтнэсэ, истя жо масторонь регионтнэсэ.
Проектэнь меельце пелькстнэ токшесызь 3 иеде седе вишкине эйкакштнень марто аватненень лездамонь енкстнэнь.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась