Артём Здунов кортась Саранскоень ды Мордовиянь митрополитэнть Зиновиень марто иневанькс праведной воинэнь Феодор Ушаковонь канонизациянь 20 иетнеде

Медьковонь 17-це чистэ Республикань Кудосо вастневсть Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь Артём Здунов ды Саранскоень ды Мордовиянь митрополитэсь Зиновий.

Кортавсть республикасо церковно-государственной тевтнень коряс кевкстематне. Вастовомань прявт кортамось алтавсь высшей православной тонавтомань тарканть – Саранскоень духовной академиянть седе тов виевгавтомадо. Истя жо кортавсть мероприятиятне, конат алтавить иневанькс праведной воинэнть, рузонь флотоводецэнть Феодор Ушаковонь канонизациянь 20 иетненень.

Меельце пелев Зиновий митрополитэсь ёвтась региононь прявтонтень сюкпрянь валт Мордовиянь эрицятнень духовной эрямост мелявтоманзо​ кисэ.

Мордовия Республикань Прявтонь Пресс-службась