Артём Здунов: «Закупкатнень централизациясь – бюджетэнь ярмактнень экономиянь прявт ёнкс»

Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь Артём Здунов якшамковонь 19-це чистэ ютавтсь вастовома Закупкатнень организациянь региононь куншкакуронь прявтонть Екатерина Гончаровань марто. Кортамось мольсь госзакупкатнень лезэвчист ды неявиксчист кастомадонть. Республикань руководителесь тешктсызе: «Закупкатнень централизациясь – бюджетэнь ярмактнень экономиянь прявт ёнкс, секскак эряви, штобу те системась важодезэ пек лезэвстэ».

Тень кувалма ёвтазель мель теемс полавтомат закупкатнень централизациянь коряс нормативной акттнэс ды совавтомс Мордовия Республикань Упрдоронть ды Саранскоень администрациянть подведомственной учреждениятнень марто сеть организациятнень юткс, конат топавтыть закупкат Региононь куншкакуронть вельде.

2020 иестэ закупкатнень неявиксчинь Национальной рейтингень невтевкстнэнь коряс Мордовия Республикась саи 27-це тарка.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась