Дмитрий Поздняков кармавтсь кабминэнь члентнэнень виевгавтомс важодеманть Од ломанень правительстванть марто

Якшамковонь 30-це чистэ Мордовиянь Правительствань Председателесь Дмитрий Поздняков ютавтсь министратнень кабинетэнь промкс, конасонть ванновсть нормативно-правовой акттнэнь проекттнэ.

Эрицятнень алкуксонь доходост кастомань коряс тевтнень топавтомга, конатнень путынзе Мордовиянь Прявтось Артём Здунов, совавтозь полавтомат важодемань производительностенть ды зарплатанть кастомань коряс тевтнень аравтлувонтень.

Кемекстазь положения Мордовия Республикань тарифтнень коряс Государственной комитетэнть коряс, икеле те ульнесть Тарифтнень коряс республикань службась. Тешкстасынек, государственной властень одс теезь исполнительной органонтень ютыть Тарифтнень коряс республикань службань весе полномочиятне ды функциятне.

Дмитрий Поздняков кармавтсь Председателень полавтыцятненень ды профилень министратненень седе эрязасто важодемс региононь Од ломанень правительствань члентнэнь марто. «Од ломанень правительствань министратнень марто важодемась ютазо практикас: эряви тердтнемс сынст выездной мероприятиятнес, объекттнэс, важодемань промкстнэс», – тешкстызе премьер-министрась.