Мордовия Республикань Прявтонь тевтнень топавтыцянть А.А.Здуновонь Мордовия Республикань Конституциянь Чинть кувалма поздоровонзо

Мельвановикс эрицят!

Минек Прявт Законось - те эрицятнень праваст ды олячист гарантиясь, ломантнень икеле властенть ответственностесь. Те эрицятнень вейсэндявомань, минек ламо раськень Мордовиянь сэтьмечинь ванстомань тешкс.

Мордовиясь - Россиянть пельксэзэ, сон теи эсь путовксонзо Россиянь государствань кемекстамонтень. Масторонь руководствась кирди минек ушодкстнэнь, региононтень максозь возможность лисемс кризисстэ, явови финансонь покш лезкс. Анокстазь региононь социально-экономической виевгавтомань стратегиясь лезды вадрялгавтомс минек ломантнень эрямост, истя жо прявтокс кадови нацпроекттнэнь топавтомась.

Кеман, Конституциянь норматнень ды положениятнень лангс нежедезь, минек вейсэнь важодемась лезды топавтомс икеленек путозь весе тевтнень.

Арсян тенк шумбрачи, часия, сэтьмечи ды паро эрямо!

Мордовия Республикань Прявтонь тевтнень топавтыцясь А.А.Здунов