Мордовия Республикань Светотехникень чинть кувалма МР-нь Прявтонть тевтнень топавтыцянть А.А.Здуновонь поздоровонзо

Светотехникань отраслянть вельвановикс важодицят! Вечкевикс ветерант! Евтан тенк поздоровонь лембе валт республикасонть башка чинть - Мордовиянь Светотехникень чинть кувалма!

Те кенярксчись вейсэнди минек республикань ламот эрицятнень, кить эсест тевдеемасост тейсть покш масторонь сехте валдо региононь славанть. Ней минек вейсэнь тевенек - топавтомс светотехникень кластерэнь весе предприятиятнень покш потенциалонть, теемс сонзэ весе экономиканть туртов касомань кеме юрокс.

Кеман, сюпав койтнень, анокстазь кадратнень, науканть ды од технологиятнень лангс нежедезь, минь топавтсынек путозь весе тевтнень.

Поздоровонь башка вал марто пшкадян республикань светотехникань а промышленностень ветерантнэнень. Тынк важодемасонк прявтокс свал ульнесть эсь тевенть вечкемась, кемевиксчись ды покш ответственностесь. Сюкпря отраслянть теемантень ды кемекстамонтень путовксонк кисэ, конань, апак кавтолдо, мереви лемдемс пек эрявиксэкс минек экономиканть туртов!

Арсян республикань весе светотехниктненень часия, шумбрачи, уцяска ды важодемасо од цетавкст! Кенярксчи марто!

Мордовия Республикань Прявтонть тевтнень топавтыцясь А.А. Здунов