Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь вастневсь Россиянь ФСИН-нь прявтонть Александр Калашников марто

Аштемковонь 10-це чистэ Московсо Мордовиянь прявтось Артём Здунов кортнесь Россиянь ФСИН-нь прявтонть Александр Калашников марто ФСИН-нь куротнеде, конат аштить минек республикасо. Вастовомасонть истя жо ульнесть Россиянь Федерациянь Государственной Думань депутатось, коррупциянь каршо бороцямонь ды безопасностень коряс Госдумань комитетэнь прявтось Василий​ Пискарев.

Кортамось мольсь республикасо пенитенциарной системань важодемадо, правопорядкань, учреждениятнень финансово-экономической ды производственно-хозяйственной тевтнеде. Ванновсть исправительной учреждениятнесэ од производствань​ нолдамонь ды заказонь теемань кевкстематне. Истя жо кепедевсь регионсо подразделениянь важодицятнень туртов медицинань лезксэнь максомань темась, сыненст эрямо таркань явомась ды социальной инфраструктурась.

Мордовия Республикань Прявтонь Пресс-службась