Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь ютавсть Координационной промкс регионсонть правопорядоконть ванстомга

Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь Артём Здунов якшамковонь 18-це чистэ ютавтсь Координационной промкс республикасонть правопорядоконть ванстомга. Сонзэ важодемасонть ульнесть региононь властень органонь ды виень структурань важодицятне. Кортамось мольсь коронавирусонь инфекциянть ламолгадомань шкасто общественной сэтьмечинь топавтомадо, правань коламотнень а нолдамодо, конат редявить национальной ды федеральной проекттнэнь топавтоманть лувсо. Истя жо ваннозельть государственной властень ды правань ванстомань структуратнень вейсэнь важодемань кевкстематне.

Теде башка, промксонтень пурнавозетне кемекстызь Мордовия Республикасо правопорядоконть топавтомань коряс Координационной промксонь важодемань аравтлувонть 2021 иентень.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась