Мордовиянь Прявтонть тевтнень топавтыцянть А.А.Здуновонь Инечинть кувалма поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят!

Евтан тенк седейшкавань поздоровт Христосонь Ванькс Вельмеманть кувалма! Иневанькс Инечинь кенярксчись ледстни тенек свалшкань питнейчитнеде: вечкемадо, цидярдомадо, чумочинь нолдамодо, малавикстнэнень мелень явомадо. Те чись пештезь ваньксчинь, валдонь ды вадря енов полавтоматнес кемемань ежосо. Ёвтан сюкпря минек эрьва эрицянтень се путовксонть кисэ, конань сон теи тиринь республикань виевгавтомантень.

Кеман, экономикасо, социальной сферасо куш кодат полавтоматне улест сюлмавозь эрямонь духовной нежетнень марто. Покш нравственностень ды моралень койтнень ванстомасо ды сюпалгавтомасо редявикс тарка саи Рузонь православной церьковась, конань марто вейсэнь важодемантень покш мель явить региононь властень институттнэ.

Тиринь енксонь вечкевикс эрицят! Кадык те чистэнть перьканк кармить малавиксэнк! Арсян Мордовиянь весе эрицятненень шумбрачи, оймень сэтьмечи, часия ды Пазонь лезкс весе тевтнесэ ды ушодкстнэсэ!

Мордовия Республикань Прявтонть тевтнень топавтыцясь А.А.Здунов