Мордовиянь Прявтось ютавтсь вастовома «Система» АФК-нь делегациянть марто

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов чадыковонь 8-це чистэ ютавтсь промкс «Система» АФК-нь ПАО-нь делегациянть марто. Корпорациянь участниктне састь республикав  вейсэнь важодемань од енкстнэнь кортамо. Ледстясынек, «Система» АФК-нь сови Саранскоень телевизионной заводось. Кода тешкстызе делегациянь руководителесь,  «Система» АФК-нь ПАО-нь старшей управляющей партнерось Феликс Евтушенков, заводсонть тевтне молить свалшкань лувсо, улить покш арсемат производствань од инвестпроекттнэнь топавтомаст коряс. Кортамось истя жо моли телекоммуникациянь оборудованиянть туртов печатной плататнень производстванть нолдамодо. Од проекттнэнь вельде предприятиясонть ламолгавтовить важодемань таркатне.

Корпорациянь делегациясь истя жо якась Мордовиянь Технопарков ды ваннынзе «Лисма» заводонь производствань площадкатнень. «Система» АФК-сь бажи кармамс республикань индустриальной партнерокс зярыя енкстнэнь коряс, сынст ютксо – оптоэлектроникась ды кремниень карбидэнь производствась.

Вейсэнь важодемань кевкстематнень кортамосо ульнесть Мордовиянь Правительствань Председателень васенце полавтыцясь Игорь Фрейдин, МР-нь промышленностень, наукань ды од технологиятнень министрась Игорь Губайдуллин, МР-нь цифровой виевгавтомань министрась  Игорь Вольфсон.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась