Россиянь парламентаризмань чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Федерациянь Советэнь члент, Государственной Думань, Мордовия Республикань Государственной Собраниянь ды местной самоуправлениянь органтнэнь депутатт!
Евтан тенк поздоровт профессиональной кенярксчинть – Россиянь парламентаризмань чинть кувалма!

Парламентарийтне теить правань кеме юр государствань прявт тевтнень топавтоманть туртов. Республикань законодательной ды исполнительной властень лезэв вейсэнь важодемась топавты региононь социально-политической кемечинть ды икелев молеманть. Тынк икеле ней ашти прявт тев – ютавтомс региононь нормативной правовой юронь ванноманть, сон ладязо федеральной законодательствантень. Кеман, те тевенть тынь топавтсынк вадрясто.

Мордовиянь депутатонь корпусонь прявт вешемась – марямс ды кунсоломс кочкицятнень, важодемс сынст кармавтоматнень топавтомаст лангсо.

Народной избранниктненень седейшкава арсян шумбрачи, паро эрямо, вадря важодема минек республикань ды ине Россиянь эрицятнень лезэс. Уцяска весе ушодкстнэсэ!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов