Саранскоень ды Мордовиянь митрополитэсь Зиновий арсесь Артём Здуновнень Пазонь лезкс Мордовиянть виевгавтомга служамосонть

Сундерьковонь 26-це чистэ Республикань Кудосонть ютавтовсь Мордовия Республикань Прявтонь тевтнень нурька шкас топавтыцянть Артём Здуновонь ды Саранскоень ды Мордовиянь митрополитэнть Зиновиень важодемань васенце вастовомась. Архиереесь ёвтась поздоровт Артём Алексеевичнень те таркантень аравтоманть ды Мордовиянь моданть лангс самонть кувалма, арсесь тензэ Пазонь лезкс республиканть ды весе Россиянть виевгавтомга аволь шожда служамосонть.

Вастовомасонть ванновсть ламо кевкстемат, конат сюлмавозь Мордовиянь митрополиясонть церьковань-государствань тевдееманть, регионсонть приходонь эрямонь виевгавтоманть ды духовно-нравственной питнейчитнень кемекстамонть марто.

Вастовоманть лувсо региононь руководителесь ды архиереесь истя жо кортасть ПФО-со од ломанень Синодальной отделэнь Координациянь куншкакуронть важодемадонзо, конась панжозь Саранскойсэ, «Пересвет» регионъютконь форумонть ды од ломанень лия проекттнэнь ютавтомадост.

Чинь повесткасонть истя жо ульнесть тонавтомань кевкстематне, конат токшить Саранскоень духовной семинариянть, кортамось истя жо ветявсь Роштовань Раськеютконь ловноматнень региононь пельксэнтень анокстамотнеде.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась