Славянской письменностень ды культурань чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят!

Евтан тенк седейшкавань поздоровт славянской письменностень ды культурань чинть кувалма!

Течи минь ледстнетяно славянской просветительтнень Кириллэнь ды Мефодиень, сынь казсть минек Отечествантень азбука. Сынь теизь письменностенть туртов юронть, конась кармась славянской масторлангонь вейсэндявомань ды культурань сюпавчинь тешксэкс.

Саранскойсэ вейке храмось светязь равноапостольнойтнень Кириллэнь ды Мефодиень лемс. Республикань эрицятне покш мель явить православной питнейчитненень, раськень койтненень-кирдатненень ды культурантень. Минь тейтяно весементь: эйкакштне вечкевелизь Отчизнанть ды тиринь келенть.

Кадык те кенярксчись седе товгак лезды ванстомс койтнень-кирдатнень ды кемекстамс ломантнень ютксо вейкень-вейкень чарькодеманть.

Арсян весенень кеме шумбрачи, паро эрямо ды часия!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов