Светотехникень чинть кувалма Мордовия Республикань Прявтонть поздоровонзо

Мордовиянь светотехнической отраслянь мельвановикс важодицят ды ветерант!

Евтан тенк поздоровт профессиональной кенярксчинть – Светотехникень чинть кувалма!

Те кенярксчись свал ульнесь башкакс Мордовиянть туртов. Сон вейсэнди отраслянь предприятиятнень важодицятнень ламот поколениятнень – валдонь алкуксонь мастертнэнь, конат теить минек масторонть седе вадрякс ды неявицякс.

Тынк профессионализмась ды шкинемань лувось лездыть теемс инновациянь технологической решеният ды кастомс ввлдомтомань энергоэффективностенть. Тынк вельде Мордовиясь кадови светотехнической промышленностень прявт куншкакурокс ды валдонь прявтошокс.

Лия енов а молиця теевкстнэ, конатнень арасть аналогост Россиясо ды сонзэ томбале, топавтыть минек компаниятнень улемаст светотехникань конкурентной рынкасонть. Профилень научно-производственной комплексэнь виевгавтомась – республикань промышленностенть туртов прявт енкстнэстэ вейкесь.

Арсян тыненк ды тынк семиятненень кеме шумбрачи, часия ды паро эрямо!

Кадык тынк профессиональной кись карми валдомтозь изнявкстнэнь валдосо!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов