Тундонь ды трудонь кенярксчинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят! Еван тенк лембе поздоровт Тундонь ды трудонь кенярксчинть кувалма!

Панжиковонь 1-це чись коенть коряс вейсэнди минек масторонь эрицятнень. Ютыть иеть, ансяк те чись кода икелеяк вечкеви весе поколениятненень. Алкуксонь ды седейшкавань трудось свал ульнесь обществанть, семиянть ды эрьва ломаненть паро эрямонь юрокс.

Вадря енов весе полавтоматне, конат молить Мордовиясо – сонзэ эрицятнень лезэнь кандыця важодемань цетавкс. Покш ды вишка тевтнесэ эрьвась кемексты республикань социально-экономической потенциалонть, теи вадря условият регионсонть эрямонть туртов.

Те кенярксчистэнть евтан сюкпря весенень, кие важоди заводтнэсэ, велень хозяйствасо, тонавтомань, культурань, шумбрачинь ванстомань сфератнесэ, региононть туртов весе прявт отраслятнень специалисттнэнень. Тынк лезксэнк вельде миненек сави топавтомс региононть туртов эрявикс федеральнойть ды республикань проектт, вейсэ важодемс минек Мордовиянть ды Россиянть седе тов виевгавтоманть ды паро эрямонть туртов.

Седейшкава арсян тенк кеме шумбрачи, часия ды паро эрямо!

Мордовия Республикань Прявтось А.Здунов