Артём Здунов корхтась Наталья Москвитинать мархта «Новая философия заботы о материнстве» проектть колга

Мордовия Республикань Оцюнять мархта васедемать пингста демографиять, семьять, иттнень и семьянь традиционнай питнешитнень араламаснон коряс РФ-нь Общественнай палатань комиссиянь членць, «Женщины за жизнь» благотворительнай фондть президентоц Наталья Москвитина азондсь «Новая философия заботы о материнстве» проектть эряфс ётафтоманц колга.

Тяда инголе семьять, тядятнень и иттнень араламаснон кизефкснень коряс Патриаршай комиссиять Ситуационнай центранц площадкаса Мордовиясь азфоль кода важнай социальнай инициативать эряфс ётафтоманкса пилотнай  регион. Социальнай инициативать эса васенце вастса – семьять и тядятнень араламасна.

Лятфтасаськ, што Мордовиясь ащи пилотнай регионкс Россиянь Общественнай палатать проектса, кона водендаф пеки аватненди медицинскяй лезксонь максомань од алгаритмать тевс сувафтоманкса. Сонь мяльс сявозь арьсекшневи тиемс ремонт авань консультациятнень эса, а стане жа максомс сай пингонь эрь авати «Поздравляем, вы - будущая мама!» наборхт, конатнень кочкамаса анокт примамс участия аф коммерческяй организациятне и бизнес-сообществась.

Тяниень пингть мольфтеви Саранскяйса 1№ авань консультациянь кафта помещениятненди ремонтонь тиеманкса дизайн-проекттнень анокламасна.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац