Артём Здунов корхтась «Сколково» клубонь участникнень мархта сотрудничендамать колга

13 майста Российскяй Федерациянь Президентть видеса Мордовия Республикань Постояннай представительстваса ётась Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь «Сколково» клубонь участникнень мархта васедемац. Васедемаса примась участия МР-нь промышленностень, наукань и од технологиянь министрсь Игорь Губайдуллин. Мероприятиять целец – Мордовияса инвестиционнай проекттненди опытнай и сатфксонь сатни топ-менеджерхнень и предпринимательхнень водендамасна.

Артём Здунов ушедозе васедемать республикать колга азондомаста, пачфтсь сонь социально-экономическяй эсь лацонь ширензон колга. Мордовиянь руководительсь отмечазе сонь цебярь географическяй расположениянц, лама спортивнай объектонь улемать, келиста ащи машина китнень. Республикань Оцюнясь китькстазе: спортивнай объекттнень лувксснон коряс Мордовиясь занцесы 1 вастть Россияса.

Тяда башка, регионць кирдьсыне лидеронь позициянзон светотехникать производстванц коряс, фармацевтикаса (коронавирусть каршес препараттнень ламошкасна нолявихть Саранскяйса), велень хозяйстваса, образовательнай и научнай тевса. Аф ваномок аф оцю заработнай платать лангс, потребительскяй корзинать питнец Мордовияса сембода уцезсь Приволжскяй федеральнай округса. Кризисонь условиясовок республикась лядонды Россиянь колма инь вии региоттнень лувксса промышленно-гражданскяй строительствань темпнень коряс.

«Сколково» клубонь участникне азсть мяль примамс участия Мордовиять экономиканц и инфраструктуранц виияфнемаса. Тяфта, республикань Оцюнясь кулхцондозень предложениятнень «Мордовия Арена» стадионть управлениянц, «Ёню ош» системать келепнеманц, велень хозяйстваса очистной сооружениятнень работаса новаторскяй метоттнень коряс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац