Артём Здунов кулхцондозе нацпроекттнень коряс Правительствать эрь недялянь докладонц

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов 1 декабрьста видеоконференциянь режимса етафтозе Правительствань члеттнень мархта национальнай проекттнень эряфс етафтомаснон коряс совещаниять.

Республикань вятись китькстазе, што кизось шумордама лангса, и контрольсь целевой показательхнень пяшкотькшнемаснон мельге должен улемс виияфтф. «Национальнай проекттне, конат азфт Россиянь Президентть В.В.Путинонь мархта, водендафт ломаттнень эряфснон цебярьгофнеманкса, тянди минь шарфнетяма башка оцю мяль работасонк, - мярьгсь Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна. – Эряви тиемс семботь, штоба обеспечендамс нацпроекттнень педа-пес пяшкодемаснон».

Башка мяль совещаниять пингста шарфтфоль объекттненди, конатнень эса стаки ули лядондома стрямань графикть эзда.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац