Артём Здунов мольфтсь корхтама Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень мархта святой праведнай воинть Феодор Ушаковонь канонизацияста 20 кизонь топодемать колга

17 июльста Республикань Кудса етась Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон Артём Здуновонь и Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень васедемасна.

Корхтафоль республикаса церковно-государственнай отношениятнень колга. Башка мяль васедемаса шарфтфоль высшай православнай учебнай заведениять - Саранскяй духовнай семинариять сяда товолдонь виияфнеманцты. Стане жа корхтамась мольфтевсь мероприятиятнень колга, конат лемтьфт рузонь флотоводецть, святой праведнай воинть Феодор Ушаковонь канонизацияста 20 кизонь топодемати.

Васедемать шумордамста митрополитсь Зиновий азсь спасибамань валхт региононь вятити Мордовиянь населениять духовнай эряфонц лангс мялень шарфнеманкса.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац