Артём Здунов: «Общественнай транспортонь паркть одкстоптомста мяльс сявондемат ошеряйхнень мяльсна-арьсемасна»

28 майста Советскяй площадьса Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов ванозень пассажирскяй автобусонь образецнень, конат работайхть газомоторнай топливаса. Мордовияти тя общественнай транспортонь од вид, конань арьсекшневи нолямс тевс республикань транспортнай предприятиянь подвижной составть одкстоптоманкса.

Автобусонь производительхне няфтезь средняй и оцю классонь вместимостень техникать. Артём Здунов ванозень автобусонь тяниень пингонь салоттнень и водительть кабинетста оборудованиять.

«Газомоторнай топливань техникась сяда экологичнай и выгоднай. Тяфтама транспортонь эвондамась максы виияфтомс тянь коряс инфраструктурать – ков сяда лама тяфтама транспортта, тов сяда лама эвондай заправочнай станцияда. Тянь мельге сай пингсь», - китькстазе Мордовиянь Оцюнясь.

Няфтьф сембе образецне ладяйхть шумбрашинь ограниченнай возможность ломанень усксеманкса. Теест ладяй топливась – метан природнай газсь. Тяниень пингть Саранскяйть территорияса ули фкя автомобильнай газонаполнительнай компрессорнай станция и кафта многотопливнай заправочнай станцият.

Артём Здунов стане жа отмечазе, што, васендакиге, козякофтома Саранскяйса подвижной составсь.  Арьсекшневи рамамс средняй классонь автобуст, конат работайхть метанца.
«Синь кочкамат ошеряйхнень мяльснон-арьсемаснон мяльс сявозь», - отмечазе региононь руководительсь.

Марса Артём Здуновонь мархта автобусонь образецнень ванозь МР-нь Правительствань Председательсь Владимир Сидоров, МР-нь Правительствань Председательть васенце заместителец Игорь Фрейдин, Мордовиянь  транспортть и дорожнай хозяйствать коряс Госкомитетть председателец Валерий Кандрин и Саранск ошень Администрациянь представительхне.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац