Артём Здунов рабочай поездка мархта сась Ульяновскяй области

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 9 ноябрьста рабочай поездка мархта сась Ульяновскяй области. Шабрань регионть мархта республикать кунардоннет партнёрскяй сотксонза экономикань ламоц отраслятнень эса. Сентябрьста Ульяновскяй областень делегациясь сашендсь Мордовияв, эста региоттнень ёткса кемокстафоль торгово-экономическяй, научно-техническяй, социальнай и культурно-гуманитарнай сфератнень эса сотрудничендамать коряс соглашения.

Мордовиянь Оцюнясь васеди Ульяновскяй областень губернаторть Алексей Русскихть мархта, ванцыне кой-кона предприятиятнень. Рабочай поездкать результатонзон коряс улихть шарьхкотьфт межрегиональнай марстонь тевонь вятемань сяда товолдонь ширетне.

Стане жа рспубликань Оцюнять планонзон эса — Ульяновскяй областьса тонафнемань центрать ваномац, коса ётни службас анокламасна Мордовияста мобилизованнайхнень.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац