Артём Здунов ванозе «Норов» агрофирмань лофцонь продукциянь и мороженаень производствать коряс линиятнень

26 августста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов рабочай поездка мархта ульсь Кочкуровскяй районца. Сон ванозе «Норов» компаниянь лофцонь продукциять и мороженайть анокламаснон коряс производствать.

«Норов» ГКть руководителец Александр Поздняков азондсь производственнай планцнон колга, мощносттнень касфнемаснон и инвестиционнай проекттнень эряфс ётафтомаснон квалма. Тяфта, корхтафоль  туристическяй программатнень эса компаниять участвондаманц колга.

Тяда башка, Норовское молоко» предприятиясь активнайста кирдезе промышленнай туризмать ширенц, ётафнемок экскурсият мороженаень производствань цехнень эзга.

26 августста тяса ётафтовсь экскурсия Луганскяйста и Мариупольста шабатненди – теест няфтезь ламбама продукциять анокламанц и максозь варжамс тя танцтинять. Мордовиянь Оцюнясь поладсь экскурсияти и корхнесь шабатнень мархта.

«Норовское молоко» ООО-сь ушедозе мороженаень производствать 2018 кизоня. Тядде предприятиясь ноляй эстеенза рекорднай объёмт – пцтай 30 тонна продукция ковти. Сон пачфневи республикань и Пензенскяй областень торговай сетьтненди.

2023 кизоня заводсь арьсекшни нолдамс тевс эскимоть производстванц коряс линия.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац