Артём Здунов ванозе Рузаевкаса клянцекть производстванц коряс сай пингонь заводть площадканц

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов Рузаевскяй районца улемстонза ванозе клянцеконь кядьгонь нолямать коряс сай пингонь заводть площадканц. Сон панжеви «Развитие» клянцеконь компаниять маласа. Инвестициянь проектть лувксоц 1,5 миллиард цалковай. Предприятись кармай ноляма тюсфтома и декоративнай клянцекста кядьгот – 200 миллион сюлека кизоста.

Тяниень пингть мольфтевихть строямати анокламань тефне. Артём Здуновонди азозь: тиемс фундаментть арьсекшневи ноябрь ковста, а шумордамс строямать – сай кизоть песта.  Панжеви пцтай 200 покодема васта, средняй заработнай платась кармай 36 тёжянь цалковай.

Клянцеконь кафцьке предприятиятне сувсихть «Рузаевка» ТОСЭР-ти.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац