Артём Здунов васетькшнесь Велень од ломанень российскяй союзть председателенц Юлия Оглоблинать мархта

Мордовиянь Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна Артём Здунов 19 апрельста васетькшнесь Велень од ломанень Российскяй союзть председателенц Юлия Оглоблинать мархта, кона шачемас-касомас коре республикань Торбеевскяй районцта. Корхтамась мольфтевсь велеса виияфнемань проекттнень эряфс етафтомаснон и благоустройствать колга. Тяфта, корхтафоль тяддень кизоня Мордовияса «Спорт – в село» Всероссийскяй фестивальть етафтоманц квалма, конань пуроптсы Велень од ломанень Российскяй союзсь Россиянь Минспортть ширень кирдеманц пингста.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац