Беларусень Национальнай библиотекаса корхтафоль культурань сфераса Мордовиять мархта сотрудничендамать колга

Белорусень Национальнай библиотекать видеса тячи ётафтовсь круглай шра, кона лемдевсь культурань сфераса Беларусь Республикать и Мордовия Республикать сотрудничендамаснонды.

Круглай шраса примасть участия Мордовиянь культурань учреждениянь руководительхне и сотрудникне, МР-нь Минкультнацонь сотрудникне, «Мерема» этнографическяй фольклорнай студиянь,  «Торама» фольклорнай ансамблень артисттне, Беларусь Республикань культурань учреждениянь директорхне.

Приветствиянь валхт азсть Валерий Иванович Громада – Беларусь Республикань культурань министрть васенце заместителец, Светлана Никитовна Баулина – Мордовия Республикань культурань, национальнай политикань и архивнай тевонь министрсь. Светлана Никитовна азондсь  Россиянь нароттнень культурнай наследиянь кизоть мяльса кирдезь Мордовия Республикань событийнай мероприятиянь Каледарть колга.

Круглай столть пингста корхтафоль музейнай тевонь сфераса сотрудничендамать, брендовай и событийнай мероприятиятнень, национальнай илатнень колга.