«Культура» нацпроектсь. Селищинскяй велень библиотекась одкстоптозе материально-техническяй базанц

Селищинскяй велень библиотекась – Краснослободскяй центральнай больницять структурнай подразделенияц.

Велень библиотекать книгань фондоц – 13 000 тёжянь экземпляр. Сонь услуганзон тевс нолясазь 623 ломанць. Тяса активнайста мольфтеви краеведческяй работась. Покоди «Юный краевед» кружок, эряфс ётафневи «Люди, прославившие наше село» краеведческяй воспитаниять коряс проект.

2022 кизоня «Культура» нацпроектонь «Творческие люди» региональнай проектть мяльса кирдезь библиотекась цебярьгофтозе материально-техническяй базанц. Рамаф компьютернай оборудования, выставочнай витринат, книганди стелажт.

Тяниень пингонь од техникась лезды тиемс мероприятиятнень сяда информативнайкс и водендамс библиотекав сядонга лама ломань.

Лятфтасаськ, што Россиянь Президентсь панчсь ки 12 национальнай проектти: «Демография», «Культура», «Здравоохранение», «Образование», «Жилье и городская среда», «Экология», «Безопасные качественные дороги», «Производительность труда и поддержка занятости», «Наука», «Цифровая экономика», «Малое и среднее предпринимательство», «Международная кооперация и экспорт». Фкя инь васенце задачасна национальнай проекттнень – афкуксонь цебярь полафткст российскяй эрь гражданинть и эрь семьять эряфса.