Культурань работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Мордовиянь культурань и искусствань кельгома деятельхть! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай илантень мархта!

Республиканьке козя культурнай, историческяй и этническяй традицияса. Тяса шачсть и работасть великай мастерхне, асу композиторхне, писательхне, поэттне, скульпторхне, художникне и музыканттне, кинь произведениясна ащихть козяшикс российскяй и мировой культуратненди.

Эсь эрь шинь трудонтень вельде тинь лезнетяда кородозь ванфнемс тяса эряй нароттнень эсь лацоньшиснон, кяльснон и койснон-обуцяснон. Тинь виентень мархта Мордовияса ётафневихть оцю международнай и всероссийскяй культурнай форупт, профессиональнай искусствань и народнай творчествань конкурст. Виияфневихть библиотекатне, тяконь лувксса велеса. Решандакшневихть важнай задачат профильнай национальнай проектть, культурать виияфнеманкса федеральнай и республиканскяй программатнень мяльса кирдезь.

Примасть седиста моли спасибамань валхнень работантень, энтузиазмантень и цебярьс надиямантень инкса, мезть тинь сувафнесасть ломаттнень ваймос и седис. Минь музееньконди, театраньконди, этнокультурнай центраньконди фалу ули вешфкс мялень салай постановкатнень, интереснай программатнень вельде, но васендакиге тинь – культурати служайхнень вельде.

Арьсян теенть од мяльхть-арьсемат, аф аделсеви эрьгат и творческяй долголетия!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов