Культурань работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять В.Д.Волковонь поздравленияц

Мордовиять культурнай сферанц уважаемай работникт и ветератт!Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай праздниконтень мархта!

Асушись, энтузиазмась и эсь тевти пефтома преданнайкс улемась арси работантенди, конань оцюдонга оцю значенияц Мордовиять и Россиять тяниень и сай пингснонды, нежекс.

Эсь трудонтень мархта тинь ванфнесасть аф сашенды питнешитнень – родной кяльть величиянц, койхнень-обуцятнень, лезнетяда виияфнемс региононьконь духовнай козяшинц.

Тячи Мордовиясь правас коре лувондови Россиянь культурнай центракс. Республикаса активнайста эреклафневихть и виияфневихть национальнай культурнай койхне-обуцятне, художественнай народнай промосне, кемоксневихть межрегиональнай и межнациональнай сотксне, конат лезнихть ванфнемс республикаса эряй сембе нароттнень эсь лацоньшиснон.

Катк тинь эрьгянте, озадонь седихть аф ащекшнеманте, путф цельти венемоманте сяда товга кармайхть лезнема виияфнемс республиканьконь культурнай козяшинц!

Арьсян теенть кеме шумбраши, паваз, благополучия и творческяй од сатфкст!

Мордовия Республикань Оцюнясь В.Д.Волков