Мемориальнай калма лангса ульсть путфт панфт и етафтф панихида Великай Отечественнай войнань пингонь шавф воиттнень мялямснон лятфтамс

Мемориальнай калма лангса ульсть путфт панфт и етафтф панихида  Великай Отечественнай войнань пингонь шавф воиттнень  мялямснон лятфтамс

Кода и фалу митинг – реквиемда  и парадта меле  ётась панчфонь путомань церемониясь «Скорбящая мать» мемориалти ошень мемориальнай калма лангса.

Сонь эсонза примась участия Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов. Сонь мархтонза ряцок фашизмать мархта  шавфнень мялямснон лятфтазь РМ-ть коряс прявкс федеральнай инспекторсь Анатолий Гулин, Мордовиянь Госсобраниянь Председательсь Владимир Чибиркин, Правительствань Председательсь Дмитрий Поздняков, Саранск ошень мэрсь Игорь Асабин, министерствань и ведомствань руководительхне, специальнай военнай операциянь участникне  и синь семьясна, общественнай и ветеранскяй организациянь представительхне, республикань школань тонафнихне.

Саранскяень госпитальса кулоф воиттнень мялямснон лятфтазь кашт аф моли минутаса. Сембе войнань участникнень коряс ульсь ётафтф  церковнай панихида.

Вечнай мяляфтома и вечная слава геройхненди!

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац