Местнай самоуправлениянь шить мархта Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон А.А.Здуновонь поздравленияц

Мордовия Республикань местнай самоуправлениянь кельгома работникт и ветератт! Седи ваксста поздравляндатядязь тинь профессиональнай илантень мархта!

Тя шись пуропнесыне марс властень представительхнень, конат  лиятнень коряс сяда малат республикань эряйхненди, вастова лезнихть решандакшнемс синь таколфты кизефксснон, путнихть няеви путкс эсь территорияснон и марнек регионть панчофкс панжеманкса. Башка мялезе спасибамс теенть коронавируснай инфекциять каршес ащемать коряс марстонь работанкса. Мекольце сяськомась тяса нинге инголе, мон кеман, што марса минь сяськсаськ тя прябалать.

Тячи минь марстонь оцю задачаньке – ломаненьконь эряфснон цебярьгофнемац. Сонь решандамац ащи тинь профессионализмантень, ответственностень марямантень, озадонь седихть аф ащекшнемантень, емла Родинантенди кельгомантень эзда.

Шумбраши, паваз и сатфкст теенть и тинь радня и мала ломанентенди!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов