Мокшэрзянь кялень Всероссийскяй шить мархта Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендиснон А.А.Здуновонь поздравленияц

Республикань кельгома эряйхть! Россияса и омба масторонь странатнень эса мокшэрзянь диаспорань кельгома представительхть! Поздравляндатядязь тинь Мокшэрзянь кялень Всероссийскяй шить мархта!

Национальнай кяльхнень ванфтомасна и виияфнемасна – фкя инь васенце задачась, кона тячи ащи властень региональнай институттнень и общественнай движениятнень инголе. Тя работать оцю значениянц аф весть китькснезе государстваньконь лидероц В.В.Путин.

Тейнек сембонди эряви мяляфтомс, што кяльсь и целайнек народть культурац эряй аньцек эста, мзярда кородозь ванфневихть духовнай, нравственнай устойхне и традициятне. Сяс минь карматама кирнемонза ширенц марнек странать этнокультурнай пространствасонза мокшэрзятнень художественнай валонц виияфнеманц, сяда келиста нолямс сонь тевс эряфонь разнай ширетнень эса: семьяса, государственнай учреждениятнень эса, Интернетса.

Седи ваксста поздравляндасайне сембонь ила мархта!

Мордовия Республикань Оцюнять аф лама пингс тевонзон тиендисна А.А.Здунов