«Мордовия» ГТРК-нь «Сияжар» национальнай вещаниянь отделть 30 кизонь топодеманц мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Кельгома ялгат!

Примасть седиста моли лямбе валоньконь пяк цебярь илать – «Мордовия» ГТРК-нь национальнай вещаниянь отделть 30 кизонь топодеманц мархта!
Тинь эфиронтень эса кепсевихть родной кяльть ванфтоманкса  и виияфнеманкса, национальнай искусствать и фольклорть содафокс тиендеманкса важнай тематне. Башка мяль – национально-конфессиональнай кизефксненди, историческяй мялямть ванфтоманцты и культуратнень ёткса сотксонь кирдемати.

«Мордовия» ГТРК медиаконтентсь тиендеви ниле кяльса – рузонь, мокшень, эрзянь, татаронь. Оцю значенияц работать, конань тинь вятьсасть мокшэрзянь и  татаронь диаспоратнень мархта, лия региоттнень эзда  национальнай СМИ-тнень  мархта марстонь проекттнень. Тинь виентень мархта республиканьконь, тяса эряй ломаттнень колга материалхне лисендихть Мордовиять эзда ширеса.

Колмогемонь кизоста пуроптф национальнай журналистикань профессиональнай коллектив, ламонцне корреспонденттнень ёткста аф весть арсесть сяськикс и призёркс всероссийскяй и межрегиональнай конкурсса. Тяка пингть тяса фалу кеняртькшнихть инициативнай и асу од ломаттненди. Кеман, редакциясь кармай сяда товга кеняртьфнема ваныхнень од форматса и программаса.

Арьсян теенть творческяй сатфкст, шумбраши и цебярь эряф!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов